. . . . . . .

قوانین و شرایط

. . . . . . .

مقدمه

این سند قراردادی است میان صاحبان کسب و کار و شرکت گسترش نرم افزار مانا رایانش پارس که از این پس رایانش پارس نامیده می شود و صاحبان کسب و کار هنگام ثبت اطلاعات کسب و کار خود در سامانه همبرند آن را تمام و کمال و بدون کم و کاست پذیرفته اند.

هدف این سند آگاهی صاحبان کسب و کار با قوانین تولید و انتشار محتوا در سامانه همبرند است و نه اصلاح و حذف ماده یا شرطی در قرارداد مذکور و یا هر قرار داد دیگری که ناظر بر همکاری و تعامل رایانش پارس با شماست. شایان ذکر است این سند در حال توسعه است و نظر به تغییر شرایط ممکن است هر زمانی قوانین جدیدی به آن اضافه شود و قوانین این سند دستخوش تغییرات شود. همچنین تغییرات درج شده دارای قید زمانی نیست و تمامی صاحبان کسب و کار را شامل می شود. با توجه به این نکته لازم است این قوانین در سال چندین بار مرور شود.

در این قرار داد محتوا به تمامی اطلاعاتی که توسط صاحبان کسب و کار از طریق سامانه همبرند برای دیگران منتشر می شود اطلاق می شود. محتوای منتشر شده میتواند شامل محصولات، متون، تصاویر، ویدیوها و ... می باشد. پیش از انتشار محتوا از اینکه محتوای مورد نظر شما قوانین جمهوری اسلامی ایران و رایانش پارس را نقض نکند اطمینان حاصل کنید. بخشی از مهم ترین قوانینی که باید توسط صاحاب کسب و کار رعایت شود در ادامه ذکر شده است:

محتوای مجرمانه

هنگام معرفی محصولات، خدمات و یا هرگونه محتوا درون سامانه نباید به هیچ شکلی رفتار مجرمانه، آموزش یا نمایش داده یا خواستار و تشویق کننده جرم و جنایت یا رفتار بی قید و بند باشند. به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده غیرقانونی یا بی ملاحظه از سلاح
ایده های خودکشی یا اعمال خشونت و یا فروش ادوات خودکشی خلاف قانون
استعمال دخانیات، مصرف الکل یا مواد غیرقانونی
آموزش‌های مخربِ رایانه‌ای مانند روش‌های نفوذ، هک و جاسوسی اطلاعات
برنامه‌ها و آموزش‌های عبور از فیلترینگ، VPN، نصب آنتن و راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای
قمار و شرط‌بندی
آموزش ساخت برنامه‌های بدافزار و جاسوسی
آموزش ایجاد اختلال در عملکرد سایر برنامه‌ها
روش‌های کسب درآمد از راه‌های غیرقانونی مانند شرکت‌های هرمی
امکان جعل اطلاعات
عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
خرید و فروش کالاها و یا خدماتی که خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد
محتوای خلاف اخلاق عمومی

محتوای سامانه نباید مخالف با اخلاق عمومی یا ارزش های جامعه باشند. برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هرگونه توهین، افترا، تمسخر نسبت به اقوام، آداب و رسوم قومیت‌ها، گروه‌ها، دولت‌ها، ادیان، مذاهب، زبان‌ها و گویش‌ها، اشخاص، نژادها و دیگر موارد
هر محتوایی که موجب تبعیض، اختلاف یا جدایی میان دسته ی خاصی از مردم شود مانند تبعیض نژادی و قومیتی
ترویج خرافات، باورهای نادرست و دامن زدن به شایعات
تشویق یا آموزش تخریب شخص و مجموعه‌
هر گونه محتوای تهدیدآمیز
امکان یا آموزش تقلب
هر محتوایی با هدف آزار و اذیت دیگران
صدمه و خشونت

امکان انتشار هر گونه محتوای خشونت‌آمیز که نقص عضو، آسیب‌دیدگی، آثار شکنجه و صدمه‌دیدگی را نمایش می‌دهد یا تشویق به صدمه زدن، آزار و اذیت دیگران و رفتار خشونت‌آمیز می‌کند. برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمایش یا آموزش خشونت علیه کودکان و سوءاستفاده از آن‌ها
هر آموزشی که ممکن است باعث صدمه رسیدن به دیگران شود مانند آموزش ساخت مواد محترقه
ایجاد ترس و وحشت: محتوا یا کاربرد اصلی برنامه‌ها نباید در جهت ایجاد ترس و وحشت در دیگران باشد. مانند روایت حوادث جنایی واقعی

محتوای حساسیت زا

محتوای برنامه‌ها نباید حساسیت‌زا، مشکوک یا شبهه‌آمیز در مورد ادیان و مذاهب، فرهنگ‌ها، قوم‌ها، ملیت‌ها و دولت‌ها باشد. همچنین موضوعاتی مانند توصیف روابط جنسی، مسائل زناشویی، فراماسونری، شیطان‌پرستی و هرگونه مسائل حساسیت‌زای دیگر. همچنین هر گونه بی احترامی و یا محتوای شبهه آمیز در مورد شخصیت های رده بالای نظام جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد.

در صورت بروز تخلف از سوی شما رایانش پارس پس از سه مرتبه تذکر، هیچگونه الزامی برای ارسال دوباره تذکر در رابطه با تخلف را ندارد و می تواند قرارداد همکاری را بصورت یکطرفه قطع نماید. بدیهی است عواقب ناشی از این موضوع مستقیما متوجه فرد حقیقی یا حقوقی است که تخلف یا تخلفات را انجام داده است.